Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs

buna ziua,

pot ataca cu recurs o hotarare care imi este favorabila? motivarea ma prejudiciaza pe al plan, iar parte din aceste motive nu tin de competenta instantei respective.

Va multumesc.
Atata timp cat justificati un interes...da.
S-ar putea spune ca da, daca atacati doar motivarea. Asta deoarece motivarea face parte din hotararea in ansamblu.

Insa parerea mea sincera va fi ca nu va fi admis un astfel de recurs. Prea mare efort pt instante....