Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recuperare apartament,confiscat dupa plecarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recuperare apartament,confiscat dupa plecarea definitiva in 1983

Sotul a fugit in 1981,jumatate de apartament a fost confiscat,eu apoi platind chirie pe jumatate.Eu am plecat in 1984 si mi s-au dat niste bani pe jumatatea mea. Locuiesc in USA,pot sa-l recuperez?
Jumatate din apartament a fost confiscata iar pentru cealalta ati fost despagubita, nu? Trebuie analizat cu foarte mare atentie in ce conditii a fost facuta confiscarea si in ce temei ati primit niste bani pe cealalta jumatate. In drept, orice actiune este posibila sub conditia sa fie intemeiata.
Jumatate a fost confiscata in urma plecarii sotului in excursie si nu s-a mai intors,eu l-am urmat in 83