Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Urgent ....doresc sa fac o plangere unui judecator ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Urgent ....doresc sa fac o plangere unui judecator pentru abuz

Buna seara vreau sa fac o plangere unui judecator pentru abuz in serviciu, este vreun tipizat pentru astfel de situati sau pot formula banala formula de plangere? va multumesc anticipat1
Nu exista un formulat tipizat, problema este alta : abuz in serviciu? pentru un judecator? Infractiunile de abuz in serviciu sau in legatura cu serviciul au un subiect activ circumstantiat, adica faptuitorul are calitatea de functionar public, iar judecatorul nu este un functionar public.