avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Fise fiscale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Fise fiscale

Ce situatie se depune pentru inlocuirea fiselor fiscale aferente anului 2012? Care e termenul de depunere la finante ? Se pot depune on-line, cu semnatura electronica?
Cel mai recent răspuns: Kolea41 , utilizator 10:09, 19 Ianuarie 2013
In locul fiselor fiscale angajatorii depun declaratia 205, formular modificat conform OPANAF 1913/2012.

[ link extern ]

Termenul de depunere al declaratiei este ultima zi a lunii februarie, inclusiv, a anului urmator celui de raportare.

[ link extern ]
DA, se pot depune si on-line pe baza semanturii electronice,acum fiind in format pdf. Si pe langaveniturile salariatilor, se fac liste separate pentru plata zilierilor, si pentru plata arendei din agricultura,cu retinerea impozitului la sursa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decl 205 - update pt 2012 ? crisadi crisadi buna ziua! programul pt completarea decl 205 (care inlocuieste fisele fiscale pt 2012) observ ca este pe site-ul ANAF actualizat la 29.02.2012. Nu doar ca nu ... (vezi toată discuția)
Fise fiscale Radu Aura Radu Aura Am completat si transmis D205, insa nu imi este clar daca mai trebuie intocmite fisele fiscale pentru salariati. Ma puteti ajuta sa clarific aceasta problema? (vezi toată discuția)
Rectificativa declaratie 205 danutza2013 danutza2013 Buna ziua. Cred ca am gresit declaratia 205 aferenta anului 2008. In 2008 s-a repartizat suma de 10.000 lei pe dividende, din care asociatii au incasat in ... (vezi toată discuția)