Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Fise fiscale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Fise fiscale

Ce situatie se depune pentru inlocuirea fiselor fiscale aferente anului 2012? Care e termenul de depunere la finante ? Se pot depune on-line, cu semnatura electronica?
In locul fiselor fiscale angajatorii depun declaratia 205, formular modificat conform OPANAF 1913/2012.

[ link extern ]

Termenul de depunere al declaratiei este ultima zi a lunii februarie, inclusiv, a anului urmator celui de raportare.

[ link extern ]
DA, se pot depune si on-line pe baza semanturii electronice,acum fiind in format pdf. Si pe langaveniturile salariatilor, se fac liste separate pentru plata zilierilor, si pentru plata arendei din agricultura,cu retinerea impozitului la sursa.