Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dupa penal sau civil
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dupa penal sau civil

s-a judecat recursul la CA facut de catre parchet , si CA s-a pronuntat cu marirea pedepsei dela 1,4 ani cu suspendare conditionata la 2 ani , intelegand din forum ca pronuntarea sentintei de catre CA este definitiva , nu s-a specificat pe portalul justitiei decat marirea pedpsei pana la 2 ani , nu este mentionat ca se mentine pedeapsa cu suspendare .??? INTREBARE : cand pot da din nou pentru permis de conducere ? astept sa se termine si civilul ? { s-a disjuns penalul de civil prin art 320 alin.1si va incepe dupa definitivarea penalului } sau la anul in ianuarie pe 25 cand se implineste un an dela pronuntarea deciziei de catre CA [ am mentionat mai sus }
Anul viitor puteti sa va prezentati pentru obtinerea uni nou permis de conducere .
la un an de la raminerea hotararii definitive