Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit D101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

D101

Buna ziua!
am descarcat de pe ANAF, formularul 101 aferent anului 2012, l-am completat si validat dar...surpriza: programul inteligent nu-mi ataseaza fisierul xml si nu-mi permite semnarea electronica a documentului...
Mai e cineva in aceasta situatie??? Daca da, va rog sa-mi comunicati ce solutie ati gasit!
Multumesc fff mult!
Buna ziua,

Se pare ca "inteligentul" are probleme cu firmele care au inregistrat profit si de aceea nu se poate valida.
Pesemne ca i se pare o anomalie ca in aceste vremuri sa mai inregistreze cineva profit.:)

Parerea mea este sa mai asteptati, mai ales ca pana la termenul de raportare mai este ceva timp. Cine stie? Poate isi revine intre timp.

Numai bine,
CONTABIUM, Contabil
Multumesc mult pt raspuns!!! Credeam ca PC-ul meu are ceva probleme dar am facut d300 unde totul a decurs normal....
Va doresc o zi frumoasa in continuare!!!
DA.....s-ar parea ca la societatile care au pierdere "inteligentul pdf" le permite semnarea electronica a documentului!!!!!!!!
asta da poanta a zilei!Amuzanta rau!
incercati si versiunea asta din 04.02.13 legat de decl 101
[ link extern ]
Poate intre timp au tinut cont si de ,,saracii'' care merg pe profit.