Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA LA INCASARE
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA LA INCASARE

Buna ziua.
O firma care aplica TVA la incasare,achizitioneaza marfa de la un furnizor care nu aplica TVA la incasare.
Plata se face in numerar,o suma partiala in ian.2013 iar diferenta in februarie 2013 tot in numerar.
Mentionez ca,beneficiarul este platitor de TVA la luna.
In aceasta situatie,TVA-ul se deduce la momentul platii?
Multumesc.
Pentru diferenta de plata , TVA-ul se deduce in decontul din februarie.