Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... incompatibilitati privid functionarii publici si ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

incompatibilitati privid functionarii publici si functiile de conducere in partide

As dori sa stiu daca functia de presedinte al organizatiei de femei a unui partid politic la nivel de comuna este considerata o functie de conducere in partid cu care un functionar public s-ar afla in incompatibilitate tinand cont de faptul ca aceasta organizatie este aproape simbolica , neavand personalitate juridica si realizand doar activitati culturale si de socializare
atata timp cit organizatia respectiva nu este inscrisa la tribunal nu sunteti in stare de incompatibilitate