Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Adeverinta de vechime pentru gradinita
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Adeverinta de vechime pentru gradinita

Buna ziua,

daca voi fi angajata cu 01 aprilie 2013 la firma X iar pt gradinita
va trebui sa-mi elibereze angajatorul chiar din prima saptamana o adeverinta din care sa rezulte ca a platit contributia pt asigurarile sociale....va putea sa imi elibereze o astefl de adeverinta dupa prima saptamana lucrata? Tinand cont ca in realitate nu avea cum sa achite asa repede darile?
Angajatorul va trebui sa va elibereze aceasta adeverinta.
In adeverinta nu se face referire ca angajatorul a platit contributiile si taxele catre stat pentru angajatul X sau Y ci pentru toti angajatii, indiferent cand sunt angajati.