Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila retragere numerar de la bancomat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila retragere numerar de la bancomat

cand retrag numerar de pe contul de card, cum se inregistreaza,cu ce nota?multumesc,astept raspuns.
recomand:
542 la 5121
5311 la 542
daca se urmareste fluxul de numerar pe o persoana
sau
581 la 5121
5311 la 581
daca nu este necesara urmarirea pe persoana
Multumesc.
anndrei_birtoc a scris:

recomand:
542 la 5121
5311 la 542
daca se urmareste fluxul de numerar pe o persoana
sau
581 la 5121
5311 la 581
daca nu este necesara urmarirea pe persoana

Buna, am o nelamurire legata de aceste inregistrari : daca nu se pastreaza chitantele de retragere de la bancomat, pe baza la ce document justificativ facem nota 5322 la 581 in casa? adica ce anexez la registru de casa ?