avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila retragere numerar de la bancomat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila retragere numerar de la bancomat

cand retrag numerar de pe contul de card, cum se inregistreaza,cu ce nota?multumesc,astept raspuns.
Cel mai recent răspuns: codrutamia , utilizator 20:09, 5 Noiembrie 2013
recomand:
542 la 5121
5311 la 542
daca se urmareste fluxul de numerar pe o persoana
sau
581 la 5121
5311 la 581
daca nu este necesara urmarirea pe persoana
Multumesc.
anndrei_birtoc a scris:

recomand:
542 la 5121
5311 la 542
daca se urmareste fluxul de numerar pe o persoana
sau
581 la 5121
5311 la 581
daca nu este necesara urmarirea pe persoana


Buna, am o nelamurire legata de aceste inregistrari : daca nu se pastreaza chitantele de retragere de la bancomat, pe baza la ce document justificativ facem nota 5322 la 581 in casa? adica ce anexez la registru de casa ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cash direct din bancomat gdec gdec Salutare la toti! Poate s-a mai discutat, dar eu nu am gasit nimic acum, asa ca intreb si eu: patronul retrage numerar cu cardul firmei din bancomat de pe ... (vezi toată discuția)
Achitare facturi prin card bancar adriana_ramona adriana_ramona Daca se achita facturi prin cardul bancar aferent contului curent al firmei cum este corect a se inregistra : 581=5121, 5311=581, 401=5311; sau direct ... (vezi toată discuția)
Creditare firma JENIFER JENIFER Daca administratorul crediteaza firma cu 40000 lei si ii depune direct in banca,trebuie taiata chitanta?Daca se taie chitanta inregistrarile care se fac sunt ... (vezi toată discuția)