Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... PFA contributii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

PFA contributii

Buna dimineata,
Tot citesc diferite forumuri si nu reusesc sa ma lamuresc in privinta unui aspect
Am infiintat un PFA, dar in acelasi timp sunt si angajat in cadrul altei companii.
Vreau sa stiu daca trebuie ca si PFA, sa ma declar platitor la CAS si CASS atata timp cat platesc deja aceste contributii ca si angajat,
Multumesc
Ca si PFA sunteti obligat conform legi,chiar daca sunteti angajat sa platiti
16 %impozit pe veniturile decalarate si CASS 5.5 %..

Poate va lamureste acest Link..
[ link extern ] /