Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... caut modele de contracte de munca zilieri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

caut modele de contracte de munca zilieri

Buna ziua.
Am autorizatie de Persoana Fizica Autorizata in domeniul constructilor , iar cateodata am nevoie de ajutor, puteti sa-mi dati niste modele de contracte incheiate intre mine si respectivul zilier .
Astept raspuns .
Adresa mea de mail este :sbd_vasile_alex@yahoo.com
Dvs, in calitate de PFA, nu puteti angaja alte persoane cu contract de munca.Puteati face acest lucru daca ati fi fost Intreprindere individuala. Sau poate va referiti la conventii civile si nu la contract de munca?
PFA nu poate angaja cu contract de munca terte persoane pentru desfasurarea activitatii pentru care a fost autorizata, dar poate angaja persoane pentru desfasurarea altor activitati pentru care nu a fost autorizata.