Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant ong
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant ong

Buna seara,am un ong din 2011 pe care doar l-am infiintat si trebuie sa depun bilant pe 2011 si 2012 ma puteti ajuta -ce versiuni trebuie sa completez si ce mai am de depus -nu am depus la anaf nici o decaratie ,
Multumesc !
Trebuie sa contactati un contabil autorizat membru ceccar care trebuie sa va intocmeasca si semneze bilantul.
Termenul de depunere a bilantului pentru 2012 a fost 30 aprilie 2013.
Dumneavoastra in afara de balanta la 31 decembrie, dupa ce va intocmeste bilantul, trebuie sa-i mai dati raportul presedintelui ong si procesul verbal al adunarii generale a ong in care s-a discutat si aprobat bilantul, semnate, scanate pe care le va anexa contabilul la bilant.