avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lege Restituire imobile abuz in reg.comunict
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lege Restituire imobile abuz in reg.comunict

Stie cineva care este actul normativ care se refera la masurile pentru finalizarea
procesului de restituire in natura sau echivalent a averilor pierdute , imobile preluate abuziv in perioada regimului comunist din Romania, si care ar fost discutata in Parlament in perioada 17.04.2013 - 20.04.2013 ?
Cel mai recent răspuns: divele , utilizator 12:29, 21 Mai 2013
nu vom sti raspunsul la intrebarea dvs decat dupa ce presedintele romaniei va promulga leea si ea va fi publicata in Monitorul Oficial.
Cand se va intampla acest lucru habar nu am, presupun ca trag de timp cat pot in continuare.
si eu sunt interesata de subiect.
Stimat forumist,

Problema a fost discutată și aici:
www.avocatnet.ro/content/for...

Repet, au fost respinse contestațiile privind neconstituționalitățile ridicatei, vineri10 mai, de către CCR.

Cu stimă
Multumesc....daca aflati daca a fost promulgata legea , v-as ruga sa imi conunicati...

Cu multumiri...
legea a aparut in MO partea I nr. 278/17 mai 2013 si are nr. 165/2013.
o puteti descarca pt printare direct de pe site ANRP
Multe multumiri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despagubiri pe legea 10 URIAS URIAS Buna ziua Am un dosar privind acordarea despagubirilor in baza Legii 10, pe care l-am depus la ANRP.Va rog sa-mi spuneti in ce masura, Ordonanta Guvernului ... (vezi toată discuția)
Admisibilitate cerere de revizuire tcnz tcnz Buna ziua Am aflat ca s-a admis exceptia de neconstitutionalitate si in ceea ce priveste art. 4 teza 2 raportat la art. 34 din L165/2013 (termenul de 5 ani ... (vezi toată discuția)
Legea 165/2013, decizia ccr nr. 88/2014 tiberius1 tiberius1 Buna ziua. Curtea Constitutionala a Romaniei, in urma unei exceptii ridicate in Dosarul nr. 638/3 /2013 al Tribunalului Bucuresti - Sectia a V-a civila, ... (vezi toată discuția)