Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Scadere impozit micro
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Scadere impozit micro

nu se mai aude nimic referitor la scaderea impozitului pe venitul micro, de la 3% la 1,5%. a ramas in stadiul de propunere doar....
Deocamdata cota de impozit este tot cea de 3%.
Eu m-as mira sa scada impozitul asta, pentru ca politrucii romani nu au inteles ca fara IMM-uri nu exista locuri de munca si crestere economica, dar de la IMM-uri e mai greu de luat spaga, plus ca daca ar avea loc consolidarea clasei de mijloc in Romania peste 90% din politicieni ar disparea din peisaj.