Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cui ma pot adresa sa vad daca am de platit amenda ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cui ma pot adresa sa vad daca am de platit amenda pentru depasirea vitezei?

Buna ziua,

In luna aprilie am facut multi km intre bucuresti-bacau si bucuresti-brasov si as dori sa stiu la ce institutie sa merg sa vad daca am luat vreo amenda pentru depasirea vitezei. Masina nu este inmatriculata pe numele meu si pers respectiva nu este in tara, deci nu pot vedea daca a primit sau nu prin posta amenda. Cui ma pot adresa?

Va multumesc.
Autoritatile competente ar fi:
- Directia de impozite si taxe locale de la domiciliul proprietarului/utilizatorului;
- Brigada de politie rutiera.
Insa ar trebui sa nu va dea informatia cu privire la alta persoana, decat daca aveti mandat de reprezentare a acelei persoane.
Multumesc. Si alta cale nu exista ca sa pot afla si plati?