Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Situatia fluxurilor de trezorerie - bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Situatia fluxurilor de trezorerie - bilant

poate vi se pare o intrebare puerila:">...
trebuie sa intocmesc incepand cu bilantul pentru 2008 situatia fluxurilor de trezorerie, avand in vedere ca este primul flux, prezint situatia doar pentru anul 2008, corect? (in anii precedenti societatea nu a vut obligatia cf legii sa intocmeasca si fluxul de numerar)
da
eu cred ca trebuie sa intocmiti cash flow-ul si pentru anul precedent. In OMF formularul este si cu anul precedent, dar poate isi mai exprima cineva parerea!
Mai m-am interesat si se pare ca nu trebuie sa intocmiti cash flow-ul decat pentru anul 2008, asa cum bine v-a raspuns si consultantul. Mult succes!