avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Analist programator impozit pe salarii: scutit sau nu ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Analist programator impozit pe salarii: scutit sau nu ?

V-as ruga sa-mi raspundeti daca o persoana angajata ca ajutor analist programator plateste impozit pe drepturile salariale si daca mai beneficiaza de zile in plus la concediul anual de odihna.Multumesc
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 12:15, 18 Iulie 2013
Pentru a abeneficia de scutirea la impozitul pe venit trebuie indeplinite mai multe conditii, cumulativ, conform Ordinului 748/2004, art 1 :
[ link extern ]
Cititi si acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...

si :
[ link extern ]

De zile in plus la concediul anual de odihna beneficiati doar daca sunt mentionate in contractul individual de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire impozit ramoilis ramoilis Ce conditii trebuie sa indeplineasca compania si angajatul care lucreaza in domeniul IT, pentru a fi scutiti de impozit? (vezi toată discuția)
Scutire de impozit pentru programatori rebutsocial rebutsocial Buna ziua. Sunt absolvent al Facultatii de Transporturi, sectia de Inginerie Electronica si Telecomunicatii in Transporturi. Am absolvit facultatea dupa Ciclul ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit salarii programatori ASPAZIA ASPAZIA Buna ziua, Va rog frumos sa -mi spuneti daca perevederile Ordinului 748/2004 privind scutirea de impozit pe salariu in cazul persoanelor care creeaza ... (vezi toată discuția)