Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Analist programator impozit pe salarii: scutit sau nu ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Analist programator impozit pe salarii: scutit sau nu ?

V-as ruga sa-mi raspundeti daca o persoana angajata ca ajutor analist programator plateste impozit pe drepturile salariale si daca mai beneficiaza de zile in plus la concediul anual de odihna.Multumesc
Pentru a abeneficia de scutirea la impozitul pe venit trebuie indeplinite mai multe conditii, cumulativ, conform Ordinului 748/2004, art 1 :
[ link extern ]
Cititi si acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...

si :
[ link extern ]

De zile in plus la concediul anual de odihna beneficiati doar daca sunt mentionate in contractul individual de munca.