Forum Discuţii juridice Executare silită Hotarare definitiva si executorie fara nici un ...
Discuție deschisă în Executare silită

Hotarare definitiva si executorie fara nici un rezultat...

Am castigat in instanta cu hotarare definitiva si executorie primirea drepturilor salariale de la fostul angajator; am mers la executor care a somat societatea sa mi plateasca drepturile, dar aceasta a aratat ca este in insolventa ( in prezent reorganizare) . In prezent isi desfasoara activitatea fara nici o problema, face angajari, plateste drepturi salariale, etc, dar eu nu am vazut nici un ban; cui ma pot adresa in continuare?
Administratorului judiciar al societatii. Acesta va inscrie creanta Dvs in tabelul creantelor si urmeaza sa fie achitata conform planului de reorganizare. Probabil ca o sa aveti de asteptat ceva timp insa societatea fiind in reorganizare aveti sanse sa va recuperati banii.
as putea sa ii bag in insolventa?
Sunt deja in insolventa....nu trebuie sa ii mai bagati Dvs.
Si sunt protejati de legea insolventei, motiv pentru care executorul nu a putut face nimic. Pentru moment nu puteti face mai mult decat am scris in postul anterior.