Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte de studii completare in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte de studii completare in REVISAL

in conditiile in care un angajat, pe parcursul angajarii pe un post din domeniul de activitate X pt care are studii superioare de specialitate, obtine diploma de licenta intr-un alt domeniu de activitate, este obligatoriu sa fie inscris in Revisal ultima forma de invatamant absolvita?
in prima faza se prezinta o adeverinta care confirma studiile urmate, diploma de licenta se primeste peste 12 luni. se inscrie in Revisal adeverinta sau este necesara diploma?
multumesc
In REVISAL nu se completeaza studile absolvite de catre un salariat.

art.3 din HG nr.500/2011 prevede:

(2)Registrul se completează în ordinea angajării şi cuprinde următoarele elemente:
a)elementele de identificare a tuturor salariaţilor: numele, prenumele, codul numeric personal – CNP, cetăţenia şi ţara de provenienţă – Uniunea Europeană – UE, non-UE, Spaţiul Economic European – SEE;
b)data angajării;
c)perioada detaşării şi denumirea angajatorului la care se face detaşarea;
d)funcţia/ocupaţia conform specificaţiei Clasificării Ocupaţiilor din România (COR) sau altor acte normative;
e)tipul contractului individual de muncă;
f)durata normală a timpului de muncă şi repartizarea acestuia;
g) salariul de bază lunar brut şi sporurile, astfel cum sunt prevăzute în contractul individual de muncă;
h)perioada şi cauzele de suspendare a contractului individual de muncă, cu excepţia cazurilor de suspendare în baza certificatelor medicale;
i)data încetării contractului individual de muncă.