Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Temei legal recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Temei legal recurs

In cazul unui proces inceput inainte de intrarea in vigoare a noului CPC, in conditiile in care hotararea a fost data ulterior intrarii in vigoare a NCPC, recursul trebuie formulat conform vechii sau noii legislatii ?
Recursul va fi formulat si se va judeca conform dispozitiilor codului aflat in vigoare la data introducerii actiuni adica dupa vechiul cod de procedura civila.
Multumesc frumos