Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Potrivit cãrei legi sunt salarizaþi funcþionarii ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Potrivit cãrei legi sunt salarizaþi funcþionarii publici?

dupa care lege a salarizarii se mai face salarizarea functionarului public ?
salarizarea unica ?
330?
sau alta lege douasute nu mai stiu cat..,
Legea nr. 284/2010 privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice, cu modificarile si completarile ulterioare.

De asemenea, vedeti si:
- Legea nr.285/2010 privind salarizarea in anul 2011 a personalului platit din fonduri publice.
- Legea nr.283/2011 privind aprobarea OUG 80/2010 pentru completarea art. 11 din OUG 37/2008 privind reglementarea unor masuri financiare in domeniul bugetar
- OUG nr.84 din 12 decembrie 2012 privind stabilirea salariilor personalului din sectorul bugetar în anul 2013, prorogarea unor termene din acte normative, precum şi unele măsuri fiscal-bugetare