avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata contributii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata contributii

buna ziua,

as dorii sa /mi platesc contributile la stat personal.cum pot sa fac si la ce institutii trebuie sa merg.

multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: berciumihaela , utilizator 15:03, 27 August 2013
imi puteti trimite formularele aferente
Formularele exista la sediile respectivelor institutii si le completati acolo, pe loc.
Formularele de contract se pot gasi pe paginile de web ale fiecarei institutii in parte.
multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa-mi platesc cartea de munca gianina stanescu gianina stanescu buna seara, cum procedez in cazul in care nu mai lucrez dar vreau sa-mi platesc cartea de munca in continuare? multumesc (vezi toată discuția)
Contributie retroactiva la pensie valycalciu valycalciu contributia la pensie ,somaj se poate plati de o persoana fizica fara ca ea sa fie angajata? - daca DA unde si daca se poate pati retroactiv... Va multumesc ... (vezi toată discuția)
Plata contribuþiilor de asigurãri sociale pentru a beneficia de pensie manchester manchester sunt persoana simpla si as dori sa platesc si eu contributiile la casa de pensii pentru ami merge vechimea in continuare as dori sa stiu cum se poate proceda ... (vezi toată discuția)