Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se poate pune sechestru pe un teren aflat in ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se poate pune sechestru pe un teren aflat in concesiune?

Buna ziua! Parintilor mei le-a mers foarte prost mica afacere pe care si-au deschis-o si astfel au ajuns in situatia falimentului. Pentru a-si recupera debitele, fiscul poate pune sechestru pe acest teren aflat in concesiune de la primarie?
rodik_201, utilizator
Buna ziua !

Fiscul poate executa doar bunurile pe care sunt proprietari parintii dvs. In acest caz, inteleg ca primaria este proprietar si a concesionat terenul catre parinti. Deci nu, nu poate executa terenul in cauza.