Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Depunere declaratie 112 la ghiseu
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Depunere declaratie 112 la ghiseu

Se mai depune D112 la ghiseu
D112 nu se mai depune la ghiseu. Doar D100, D300 si D394.
Declaratiile se pot depune online, la ghiseu sau prin posta cu confirmare de primire (prin asta intelegand alte firme de servicii postale decat POSTA ROMANA).
Da, D112 se mai poate depune la ghiseu. :)
mirela.onciu a scris:

Se mai depune D112 la ghiseu

Cod procedura fiscala:

Art. 83 Depunerea declaraţiilor fiscale

(1) Declaraţia fiscală se depune la registratura organului fiscal competent sau se comunică prin poştă cu confirmare de primire. Declaraţia fiscală poate fi transmisă prin mijloace electronice sau prin sisteme de transmitere la distanţă. În cazul impozitelor, taxelor şi al contribuţiilor administrate de Agenţia Naţională de Administrare Fiscală, procedura privind transmiterea declaraţiilor prin mijloace electronice sau prin sisteme de transmitere la distanţă se stabileşte prin ordin al preşedintelui Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală.

Deci se poate depune la ghiseu.