Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Subventie bovine 2013
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Subventie bovine 2013

Buna ziua !
Va rog sa-mi spuneti cum procedez:
Pana in 2012 am avut subventie de bovine pe numele tatalui meu care in 13 ianuarie 2013 a decedat. Ca sa depun cerere de subventie in anul 2013 ce trebuie sa fac. Mentionez ca sunt unicul mostenitor.
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, în perioada 17 septembrie - 28 octombrie, primește cererile de subvenţii pentru bovine
Pot beneficia de aceste scheme de plată, o singură dată pe an, producătorii agricoli care deţin, cresc şi exploatează animale de producţie, identificate şi înregistrate în sistemul naţional.
Solicitanţii trebuie să depună o cerere de solicitare a primei aferente fiecărei exploatații cu cod ANSVSA la centrul local/județean al APIA, unde este înregistrată exploatația.

[ link extern ]