Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Abrogare
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Abrogare

Buna seara,

As dori sa stiu daca HG 56 din 2012 a fost abrogata..
Multumesc
Daca este vorba despre HG pentru aprobarea criteriilor şi normelor de diagnostic clinic, diagnostic funcţional şi de evaluare a capacităţii de muncă pe baza cărora se stabileşte aptitudinea şi încadrarea în grade de invaliditate pentru cadrele militare, soldaţii şi gradaţii voluntari, poliţiştii şi funcţionarii publici cu statut special din sistemul administraţiei penitenciare, aceasta NU este abrogata.