Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Stampila mediator
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Stampila mediator

Buna ziua,
pe stampila nu se trece si cif-ul aferent biroului de mediator?
multumesc
NU se trece .
~ Conținut șters la cerere ~
Modelul de stampila care este utilizat de mediatori trebuie sa fie unul unitar, acelasi ca forma, dimensiuni, informatii continute.
Gasiti pe site-ul Consiliului de mediere modelul de stampila obligatoriu de utilizat de catre mediatori. Acesta nu include codul fiscal. Vedeti Anexa 6 la Regulament accesand link-ul de mai jos.

[ link extern ]

1. Stampila are forma rotunda
2. Diametrul stampilei este de 3 cm
3. Continutul stampilei:
a. Consiliul de mediere
b. Judetul sau, dupa caz, Municipiul Bucuresti (unde se afla sediul formei de exercitare a profesiei)
c. Denumirea formei de exercitare a profesiei
4. Mentiunile privind Consiliul de mediere si denumirea judetului se inscriptioneaza în interiorul circumferintei stampilei, urmarind linia circumferintei.
5. Mentiunea privind forma de exercitare a profesiei se inscriptioneaza în interiorul circumferintei stampilei
mediator_comeaga, utilizator