avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalcularea pensiei urmare neaplicarii indicelui de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalcularea pensiei urmare neaplicarii indicelui de majorare pentru cei pensionati in 2011 si 2012

Subsemnata pensionata la data de 1 iulie 2010, am continuat activitatea in cumul inca 2 ani respectiv pana la data de 1 iulie 2012, cu recalcularea anuala a pensiei.
Este si cazul meu? voi bene ficia de majorarea indicelui de 1.06, pentru sumele luate in calcul pe cei 2 ani de activitate in cumul?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 20:59, 7 Noiembrie 2013
Nu.
Beneficiaza doar cei si-au deschis dreturile pe legea 263/2010,adica dupa 01/01/2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalculare pensie getaz getaz am fost pensionar invaliditate gr.ii iar din 2o.12 .2012 am esit la pensie limita de varsta,am solicitat pensia cea mai avantajoasa,eu pot beneficia de aceasta ... (vezi toată discuția)
Lndicele de corectie pensii un roman un roman Bine v-am regasit , Daca cineva s-a documentat il rog sa ma lamureasca si pe mine privind recalcularea pensiei conform indicelui de corectie . ... (vezi toată discuția)
Pensii dupa 23 ianuarie 2013 burgheauam burgheauam Buna ziua,cei pensionati din septembrie 2013 primesc majorari? (vezi toată discuția)