Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalcularea pensiei urmare neaplicarii indicelui de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalcularea pensiei urmare neaplicarii indicelui de majorare pentru cei pensionati in 2011 si 2012

Subsemnata pensionata la data de 1 iulie 2010, am continuat activitatea in cumul inca 2 ani respectiv pana la data de 1 iulie 2012, cu recalcularea anuala a pensiei.
Este si cazul meu? voi bene ficia de majorarea indicelui de 1.06, pentru sumele luate in calcul pe cei 2 ani de activitate in cumul?
Nu.
Beneficiaza doar cei si-au deschis dreturile pe legea 263/2010,adica dupa 01/01/2011.