Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Depasire termen de executie contract de lucrari
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Depasire termen de executie contract de lucrari

Am facut o achizitie de lucrari prin cerere de oferta criteriul de atribuire ''pretul cel mai mic" , contractul fiind incheiat pana la 31.12.2013, vrem sa prelungim termenul de executie, nu se modifica pretul. Pot face un act aditional?
Va multumesc
Intocmiti un act aditional la contract, ..... incheiat astazi .......... la sediul.......... intre d-na/dl ........ in caliate de.......... si d-na/dl ........ in caliate de..........Partile de comun acord au hotarit prelungire termenului inscris la art. .... din contractul de ........... incheiat in data de .......... pina la data de........... Plata ratelor ramase, in cuantum de........ RON, EURO, $, se va face saptaminal/ lunar/ trimestrial astfel:........

Semnatura partilor,