avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ordin al Presedintelui ANOFM?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ordin al Presedintelui ANOFM?

Va rog ma puteti ajuta cu un Ordin al Presedintelui ANOFM, privind aprpbarea/repartizarea numarului de posturi pentru Agentiile Judetene pentru Ocuparea Fortei de Munca, potrivit art.9 din HG 1610/2008?va multumesc...
Cel mai recent răspuns: nicusorilinca , utilizator 11:59, 7 Ianuarie 2014
Nu cred ca ati indicat bine HG, nu are legatura cu ANOFM.

HOTARARE nr. 1.610 din 4 decembrie 2008 privind inscrierea in inventarul centralizat al bunurilor din domeniul public al statului si in administrarea Ministerului Culturii si Cultelor a unui monument de for public
Este vorba despre H.G nr. 1.610 din 8 noiembrie 2006 privind aprobarea Statutului Agenţiei Naţionale pentru Ocuparea Forţei de Muncă, care la art.9 din Statutul ANOFM prevede:

art. 9
Repartizarea numărului de posturi pentru unităţile prevăzute la art. 5 lit. a) şi b) se aprobă prin ordin al preşedintelui Agenţiei Naţionale.
------------
Art. 9 a fost modificat de pct. 6 al art. 5 din HOTÃRÂREA nr. 640 din 20 iunie 2007, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 427 din 27 iunie 2007.

ana-cer a scris:

Nu cred ca ati indicat bine HG, nu are legatura cu ANOFM.

HOTARARE nr. 1.610 din 4 decembrie 2008 privind inscrierea in inventarul centralizat al bunurilor din domeniul public al statului si in administrarea Ministerului Culturii si Cultelor a unui monument de for public



E afevarat si imi cer scuze pentru gresala esentiala de an!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Manager public Paunescu Laura Paunescu Laura Unde si cum pot avea acces la informatiile despre concursul de ocupare a posturilor de manageri la companiile de stat care la care urmeaza sa se sustina ... (vezi toată discuția)
Salariu de referent in loc de consilier brumaramalia brumaramalia Buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine. Sunt functionar pe post de referent, dar am studii superioare de lunga durata. Am 2 colegi, care au absolvit ... (vezi toată discuția)
Legate de încheierea contractelor dintre operatorii economici din sectorul energiei electrice Nexus11 Nexus11 Buna ziua m-ar interesa cum se cheama si de unde le-as putea lua sau descarca ordonanta de urgenta sau actul care se ocupa cu : \"Ordin al ... (vezi toată discuția)