Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ordin al Presedintelui ANOFM?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ordin al Presedintelui ANOFM?

Va rog ma puteti ajuta cu un Ordin al Presedintelui ANOFM, privind aprpbarea/repartizarea numarului de posturi pentru Agentiile Judetene pentru Ocuparea Fortei de Munca, potrivit art.9 din HG 1610/2008?va multumesc...
Nu cred ca ati indicat bine HG, nu are legatura cu ANOFM.

HOTARARE nr. 1.610 din 4 decembrie 2008 privind inscrierea in inventarul centralizat al bunurilor din domeniul public al statului si in administrarea Ministerului Culturii si Cultelor a unui monument de for public
Este vorba despre H.G nr. 1.610 din 8 noiembrie 2006 privind aprobarea Statutului Agenţiei Naţionale pentru Ocuparea Forţei de Muncă, care la art.9 din Statutul ANOFM prevede:

art. 9
Repartizarea numărului de posturi pentru unităţile prevăzute la art. 5 lit. a) şi b) se aprobă prin ordin al preşedintelui Agenţiei Naţionale.
Art. 9 a fost modificat de pct. 6 al art. 5 din HOTÃRÂREA nr. 640 din 20 iunie 2007, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 427 din 27 iunie 2007.

ana-cer a scris:

Nu cred ca ati indicat bine HG, nu are legatura cu ANOFM.

HOTARARE nr. 1.610 din 4 decembrie 2008 privind inscrierea in inventarul centralizat al bunurilor din domeniul public al statului si in administrarea Ministerului Culturii si Cultelor a unui monument de for public

E afevarat si imi cer scuze pentru gresala esentiala de an!