Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Corupere de minori
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Corupere de minori

sa o iau cu Inceputul
eu si anca 3 baieti dintre care 2 minori si 1 major neam gandit sa cautam o fata sa o aducem la cel major acasa sa antretinem relatii intime .
noi am gasit o fata (minora 17 ani care nu era virgina ) dar ea a refuzat (nu am fortato, nici nu neam antalnit cu ea totul a avut loc prin mesaje si apeluri telefonice)
si au aflat parintii unuia dintre noi , parinti respectivi au ancercat sa al sune pe baiatul major sa ai ceara explicatii dar nu a raspuns si iau trimis un mesaj de genul suntem parintii lui ........... raspunde ca daca nu te ducem la politie
el nu a raspuns nici la mesaj si pana la urma au aflat toti parintii anafara de ai mei dar acum antrebarea e daca putem fi acuzati de vreo fapta ilegala?
Ma scuzati sunt un pic speriat si poate nu am ancadrat discutia an forumul corect sau am facut greseli gramaticale
hodinescu, utilizator
In principiu daca nu a avut loc nici un viola sau alta actiune de forta scapati relativ ieftin ...dra fata poate depune o plingere pt hartuire ,etc ...Nu te culca pe o ureche depinde de ce va face fata ... si "majorul" .