Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Nascuta la 02 03 1959
Am inceput sa lucrez la data de 01 09 1978
As dori sa aflu,cand pot sa ies in pensie

Va multumesc.
Limita de varsta la 61 de ani si 4 luni.
Pensie anticipata sau anticipata partiala la 56 de ani si 4 luni.
Conditia de stagiu pentru pensie anticipata este de 39 de ani si 4 luni,fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi,pensie de invaliditate).
Conditia de stagiu pentru pensie anticipata partiala este de31 de ani si 4 luni,fara stagiul asimilat.