Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare teren

Un teren se poate vinde cu semnatura mamei si al copiilor in fatza notarului fara a se introduce taxa de succesiune de pe urma tatalui???Mentionez ca terenul a apartinut tatalui si l-a detinut impreuna cu mama de peste 40 de ani.
Ce inseamna l-a "detinut" mama impreuna cu tata? Exista vreun titlu de proprietate? Oricum, chiar daca ar exista titlu de proprietate, fara succesiunea de pe urma tatalui nu se poate face vanzarea!