Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere restituire bani de timbru dupa proces castigat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere restituire bani de timbru dupa proces castigat

Buna,

politia din lugoj a fost pusa de primarul lugojului sa imi dea o amenda de 200 ron.
povestea e aici pe ziarul din lugoj: [ link extern ]

Am facut contestatie la judecatorie si am castigat:
[ link extern ]

Doresc sa imi capat cei 20 ron ce i-am platit pentru timbru inapoi. Poate si despagubire ca am fost de 2 ori la politie pt. asta, si timpul meu care l-am consumat pt. aceasta tampenie.

Exista o cerere speciala? Cine ma poate informa exact?

Merci
Doar daca ati solicitat plata cheltuielilor de judecata o sa va recuperati taxa de timbru.
aveati posibilitatea sa cereti n cheltuieli de judecata reprezentand taxa timbru,onorariu avocat in momentul in care ati pus concluzii pe fondul plangerii contraventionale sau daca nu ati facut acest lucru puteti solicita cheltuielile pe cale separata,achitand taxa de timbru la valoarea solicitata.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Cand a-ti facut contestatie trebuia sa ceeti si plata cheltuielilor de judecata si eventualele dune,materiale si morale.