Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Activitate secundara vs. principala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Activitate secundara vs. principala

Buna ziua, am o mica nelamurire. Am o firma de constructie si are ca activitatea principala in domeniul educatiei, de a tine cursuri de calificare in domeniul constructiilor ctiilor avizat de ministerul educatiei, si ca activitate secundara constructii. La sfarsitul anului trecut am avut venituri mai multe din constructii decat din scoala...trebuie sa schimba activitatea principala?
Multumesc.
Ps. Daca am postat in sectiunea necorespunzatoare, rog pe moderatori sa mute la locul potrivit. Multumesc.
kzoli, utilizator
Simplu: nu! Nu exista diferente intre activitatea principala si cea secundara. Aceste calificative au mai mult un rol statistic.
Alex Galan, Avocat
Multumesc.