Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ajutor urgent
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ajutor urgent

buna ziua, am mare nevoie de un raspuns. am o firma din 2003. din 2006 nu am mai avut nici o activitate si nici nu s-a mai depus nici un bilanta la admin financiara si nici la onrc.nu s-a suspendar activitatea. spuneti-mi va rog reg com poate dizolva firma daca din 2006 nu s-a mai depus nici un act.va rog ajutati-ma. multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc frumos!!
cum pot afla daca reg com a dizolvat firma?? daca nu am primit nici o instiintare sau o decizie de la registru.
multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Puteti intra si pe site la ONRC pt. a verifica daca sunteti activ.
Incheierea de radiere se inregistreaza in registrul comertului, se comunica persoanei juridice la sediul social, Agentiei Nationale de Administrare Fiscala si directiilor generale ale finantelor publice judetene si a municipiului Bucuresti, pe cale electronica, si se afiseaza pe pagina de Internet a Oficiului National al Registrului Comertului si la sediul oficiului registrului comertului de pe langa tribunal, in raza caruia societatea isi are inregistrat sediul.
am intrat pe onrc si apare in functiune. e ciudat totusi ca dupa atata timp apare asa sau nu e actualizat site-ul.multmesc pentru raspuns