avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 296 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... CMI compatibil cu PFA/SRL cu activitate in vanzarea de ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

CMI compatibil cu PFA/SRL cu activitate in vanzarea de produse stomatologice?

Buna, am un CMI (medic stomatolog), as vrea sa stiu daca pot sa imi deschid un SRL sau PFA unde sa vand produse stomatologice (turbine, freze, intr-un cuvant consumabile stomatologice) cu vanzare directa catre cabinete si daca pot sa imi vand catre cabinetul personal la preturi de achizitie a SRL-ului.
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Antoanela Geaman , Avocat 12:17, 12 Aprilie 2014
Nu vi se poate raspunde decat cunoscand speta. Cate produse, daca o faceti in mod curent etc?
Ultima modificare: Sâmbătă, 12 Aprilie 2014
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Import produse stomatologice ravadent ravadent Buna ziua,sunt student la medicina dentara anul 3 si m-am decis sa imi infiintez un SRL in domeniul importului de produse stomatologice din China, iar apoi sa ... (vezi toată discuția)
Probleme cmi liviu1969 liviu1969 Am un CMI infiintat in 2016 fara probleme: - contract de comodat - spatiul respectiv este al unei colege - am platit toate taxele (1500 + 300 + etc...) si ... (vezi toată discuția)
Cabinet medical individual si srl in acelasi spatiu medical, specialitati diferite. mdDentist mdDentist Se da urmatoarea situatie, Un spatiu medical al primariei, inchiriat pe sistem tura/contratura pe 2 CMI-uri cu aceeasi specialitate medicala. Cf. ... (vezi toată discuția)