avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 298 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

stiti cumva cat costa o carte de munca?
Cel mai recent răspuns: Nicoleta Ilea , Consultant resurse umane 13:13, 6 Mai 2009
~ Conținut șters la cerere ~
In jur de 6 Ron. Daca sunteti din Bucuresti langa ITM este o banca la parterul careia gasiti un magazin de tipizate . Cereti de acolo un tipizat de cumparare a carnetelor de munca( tot acolo gasiti si tipizate pentru supliment la carnetul de munca, supliment care costa in jur de 2 ron ) .Pe acel tipizat , in 4 exemplare semnate si stampilate , enumerati persoanele carora trebuie sa le faceti carnet dupa care mergeti la inspectorul de care apartine societatea sa va dea avizul favorabil. Dupa care va duceti la locatia Ministerului Muncii din Piata Amzei (intrarea prin spatele teatrului ) la etajul 1 camera 20 . Carnetele se elibereaza pe loc plata se face in acelasi birou ( de obicei dureaza f putin ).
5.2 lei costa un tipizat de carnet de munca.
eujad a scris:

stiti cumva cat costa o carte de munca?


5,2 lei / tipizat de carnet de munca
anda.i a scris:

In jur de 6 Ron. Daca sunteti din Bucuresti langa ITM este o banca la parterul careia gasiti un magazin de tipizate . Cereti de acolo un tipizat de cumparare a carnetelor de munca( tot acolo gasiti si tipizate pentru supliment la carnetul de munca, supliment care costa in jur de 2 ron ) .Pe acel tipizat , in 4 exemplare semnate si stampilate , enumerati persoanele carora trebuie sa le faceti carnet dupa care mergeti la inspectorul de care apartine societatea sa va dea avizul favorabil. Dupa care va duceti la locatia Ministerului Muncii din Piata Amzei (intrarea prin spatele teatrului ) la etajul 1 camera 20 . Carnetele se elibereaza pe loc plata se face in acelasi birou ( de obicei dureaza f putin ).


Cartea de munca costa 4,7RON. Daca sunteti din Bucuresti, gasiti in corpul B (usa rotativa) la parter, tipizate pentru suplimente carti de munca. Acestea costa 1RON bucata. Puteti lua un singur exemplar pe care il xeroxati ulterior. Aceasta cerere trebuie intocmita in 2 exemplare din care 1 singur va fi vizat de catre inspectorul dvs, pe care il depuneti in Piata Amzei.
Acesta este "traseul" pe care il urmez eu, impreuna cu Inspectorul meu.

Alte discuții în legătură

Carte de munca -tipizat piticutzii piticutzii la locul de munca angajatorul refuza sa cumpere si sa completeze de anu buni carnetele de munca pe motiv ca, oricum o sa se scoata. sunt angajat de mai bine de ... (vezi toată discuția)
M-am angajat in alta parte si nu stiu nimic de cartea de munca maruska maruska desi nu mai lucrez de 2 luni nu am primit nici un raspuns in legatura cu cartea de munca.nu am putut lua legatura cu reprezentatul firmei,nu mi se raspunde la ... (vezi toată discuția)
Carnetul de munca dee dee dee dee Buna ziua, o intrebare va rog frumos si un raspuns daca se poate. Se mai fac carti de munca? Am inteles ca se vor elibera doar adeverinte care atesta vechimea ... (vezi toată discuția)