Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

stiti cumva cat costa o carte de munca?
~ Conținut șters la cerere ~
In jur de 6 Ron. Daca sunteti din Bucuresti langa ITM este o banca la parterul careia gasiti un magazin de tipizate . Cereti de acolo un tipizat de cumparare a carnetelor de munca( tot acolo gasiti si tipizate pentru supliment la carnetul de munca, supliment care costa in jur de 2 ron ) .Pe acel tipizat , in 4 exemplare semnate si stampilate , enumerati persoanele carora trebuie sa le faceti carnet dupa care mergeti la inspectorul de care apartine societatea sa va dea avizul favorabil. Dupa care va duceti la locatia Ministerului Muncii din Piata Amzei (intrarea prin spatele teatrului ) la etajul 1 camera 20 . Carnetele se elibereaza pe loc plata se face in acelasi birou ( de obicei dureaza f putin ).
5.2 lei costa un tipizat de carnet de munca.
eujad a scris:

stiti cumva cat costa o carte de munca?

5,2 lei / tipizat de carnet de munca
anda.i a scris:

In jur de 6 Ron. Daca sunteti din Bucuresti langa ITM este o banca la parterul careia gasiti un magazin de tipizate . Cereti de acolo un tipizat de cumparare a carnetelor de munca( tot acolo gasiti si tipizate pentru supliment la carnetul de munca, supliment care costa in jur de 2 ron ) .Pe acel tipizat , in 4 exemplare semnate si stampilate , enumerati persoanele carora trebuie sa le faceti carnet dupa care mergeti la inspectorul de care apartine societatea sa va dea avizul favorabil. Dupa care va duceti la locatia Ministerului Muncii din Piata Amzei (intrarea prin spatele teatrului ) la etajul 1 camera 20 . Carnetele se elibereaza pe loc plata se face in acelasi birou ( de obicei dureaza f putin ).

Cartea de munca costa 4,7RON. Daca sunteti din Bucuresti, gasiti in corpul B (usa rotativa) la parter, tipizate pentru suplimente carti de munca. Acestea costa 1RON bucata. Puteti lua un singur exemplar pe care il xeroxati ulterior. Aceasta cerere trebuie intocmita in 2 exemplare din care 1 singur va fi vizat de catre inspectorul dvs, pe care il depuneti in Piata Amzei.
Acesta este "traseul" pe care il urmez eu, impreuna cu Inspectorul meu.