avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune, contestare procura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune, contestare procura

Bunaziua as dori sa intreb urm bunica mea dinpre tata a avut trei baieti dintre care unul a murit si au mai ramas doi dintre tatal meu si tatal verisorului meu , verisorul meu dinspre tata a profitat de bunica find instabila psihic incepind cu luna februarie 2013 inregistrata la medicul de familie cu dementa avanta iar ulterior in luna aprilie la medicul de specialitata psihatru tot cu accelasi diagnostic el profitind de situatie sa gindit sa o duca la notar pt ai intocmi o procura iar in avea procura ii da dreptul sa-i vinda apartamentul dar nu sa insuseasca si bani rezultati din vinzare adica sa o reprezinte peste tot dupa ce a intocmit acesta procura a internato la spitalul de boli mintale tot cu accelasi diagnostic si unde a tinuto mai mult decit numarul de zile admise , vreau cit stiu daca pot contesta acesta procura neavind o expertiza medicala care sa confirme ca bunica sa era lucida in momentul emiteri acestei procuri dat fapt ca avea acesta boala ,iar un al doilea aspect este ca ia dat dreptul sa vinda dar sa-si insuseasca si bani multumesc

Alte discuții în legătură

Intrebare - durata maxima spitalizare bolnav cu pierderi de memorie Patrick56 Patrick56 Bunaziua verisorul meu o tine pe bunica intr_un spital de boli mintale de doua luni este posibil asa ceva neavind o boala cronica cu capu s_au psihica nu este ... (vezi toată discuția)
Mostenire - semnare acte notariale de catre proprietar cu probleme Patrick56 Patrick56 bunaziua am si eu o intrebare verisorul meu dinspre tata vrea sa vinda apartamentul bunicii reamintesc ca el a dus-o intr_un spital de boli mintale unde o tine ... (vezi toată discuția)
Ajutati-ma sa-mi scot tatal din spitalul de psihiatrie trascaionut trascaionut Buna seara.Tatal meu este internat in spitalul de pshiatrie din C-TA de fratele meu si incerc de 2 luni sa-mi scot tatal si nu pot , am platit si un avocat si ... (vezi toată discuția)