Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Virus ?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Virus ?

Bună seara,

De sâmbătă, 07 iunie a.c. nu pot accesa Facebook și alte site-uri. Îmi apare : ” This connection is untrusted ”.Nu pot deshide nici messenger-ul. Dacă această conexiune nu este de încredere, de ce pot, totuși, să accesez alte site-uri, printre acestea ” Avocatnet” ? Să fie vorba de vreun virus ?

Am Mozila Firefox și Google Chrome.

Vă mulțumesc pentru eventualele răspunsuri.

Aveti mai multe posibilitati:
1. Instalati un program anti malware pentru curatare registrii
2. Instalati un antivirus cat de cat bunicel. Aici sunt mai multe pareri, eu va recomand Nod32.
3. Instalati Ccleaner.
4. Reinstalati windows-ul in ultima instanta.
Vă mulțumesc pentru răspuns.
Dar mai `nainte de toate cele de mai sus, verificati in Mozilla Firefox >> Tools >> Option >> Privacy si/sau Security daca setarile de securitate nu sunt excesive.
Deasemenea, site-urile respective sunt chiar de "nevizitat".
legalmgm, utilizator
Vă mulţumesc pentru răspuns, dar deja am dus calculatorul într-un magazin. Mi s-a spus că a trebuit să fie devirusat. Urmează să-l duc acasă.

ethel, utilizator
Nu stiu daca e un virus. Daca nu aveti certificatele criptografice aduse la zi se poate intampla asa ceva. Detalii pe [ link extern ]
tgeorgescu, utilizator