avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 110
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 110

Mai este valabila legea 110/2013? Legea aceea pentru despagubire pe teren/casa luate abuziv de catre comunisti? Multumesc
Cel mai recent răspuns: pusa2mimi , utilizator 10:40, 8 Iulie 2014
Legea Nr.110 din 18.04.2013
pentru ratificarea Protocolului adiţional Nagoya - Kuala Lumpur privind răspunderea şi repararea prejudiciului, încheiat la Nagoya la 15 octombrie 2010, deschis spre semnare la 7 martie 2011 şi semnat de România la 11 mai 2011 la New York, la Protocolul de la Cartagena privind biosecuritatea, adoptat la Montreal la 29 ianuarie 2000, la Convenţia privind diversitatea biologică (semnată la 5 iunie 1992 la Rio de Janeiro)
ACT EMIS DE: Parlamentul Romaniei
ACT PUBLICAT ÎN MONITORUL OFICIAL NR. 236 din 24 aprilie 2013

Sunteti in totala eroare
Va referiti la legea 165/2013! Da este valabila ,dar numai daca ati solicitat imobilele anterior la una din celelalte legi pentru recuperarea proprietatilor( 18/1991;169/1997; 10/2001)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actele care stau la baza titlului de proprietate pt paduri addi68 addi68 Buna ziua, Va rog frumos puteti sa-mi spuneti care sunt actele si actul normative care stau la baza emiterii Titlului de proprietate pentru retrocedarea unei ... (vezi toată discuția)
Implicatii judecata cedo? sam bam sam bam credeti ca datorita anchetei inceputa impotriva sotiei judecatorului roman la cedo, procurorii vor putea face presiuni pe langa acesta pentru a fi mai ... (vezi toată discuția)
Intra orele suplimentare la calculul pensiei? CristinaCIC CristinaCIC Buna ziua. Sunt pensionara, cu pensie anticipata partiala (am iesit la pensie in urma reducerii numarului de salariati). In timpul serviciului, am avut ... (vezi toată discuția)