Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Suprafata teren cultivat compromisa datorita vremii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Suprafata teren cultivat compromisa datorita vremii

Sunt agricultor,am cultivat legume in camp ,recolta mi-a fost compromisa datorita vremii.
Pt.o parte de cultura am primit fonduri nerambursabile.
In acest an eu nu voi avea venit,ba chiar voi avea o pierdere f.mare.
Cui trebuie sa ma adresez pentru a veni la fata locului sa constate pagubele.
In cazul in care nu voi gasi o solutie prin care sa demonstrez paguba,voi fi nevoit sa platesc impozit pe un venit agricol inexistent.
Din OG 40 din 2014, art. IV:
Se anulează, proporţional cu gradul de calamitate al producţiei agricole, impozitul pe venitul din activităţi agricole datorat pentru anul fiscal 2013 de contribuabilii care au desfăşurat activităţi agricole individual sau în asociere.
Pentru acest an inca nu a aparut nimic.
Detalii la adresa [ link extern ]