Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare silita girant
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare silita girant

Bunaziua as avea si eu o intrebare intru_cit nu stiu exact cum sa procedez , tatal meu sa pus girant pt nepotul dar pe linga tatal meu sa pus si tatal sau biologic , intru-cit nepotul tatalui meu nu si_a achitat inprumutul de mai bine de trei ani iar el intre timp si_a mutat domiciliul nemaistind unde este specificat pe buletin adica el nu are mutatie unde sta acum la fel si tatal sau dar care este deasemenea girant dar este pensionar si ea pensie de la stat , iar cei de la C A R s_au gindit sa_i trimita numaai tatalui meu instiintare intru_ cit figureaza cu domiciliu corect as dori sa stiu cui ttrebuie sa ma adresez pt oprirea din pensie a tatalui sau catre casa de pensii, s_au eventual trebuie sa fac scris si la politie intru cit nu au mutare unde sta , as dori sa dau deasemenea CAR in judecata intru_cit sint doi giranti nu unul iar ei ar trebui sa faca necesarul multumesc
Puteti promova o actiune de contestatie la executare concomitent cu suspendarea executarii silite.