Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recuperare taxa auto....s-a prescris ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recuperare taxa auto....s-a prescris ?

Va rog sa-mi spuneti daca mai sunt sanse reale de recuperare a taxei auto, in conditiile in care aceasta a fost platita in urma cu mai bine de 5 ani, si pentru care am demarat procedura de recuperare in instanta in 2013 ( deci eram in termenul de 5 ani), procedura pentru care din pacate, din pricina incompetentei/dezinteresului avocatei cu care am colaborat , avem urmatorul status pe portalul instantelor:

Complet: C5 Fond Contencios Administrativ
Tip solutie: Anulează cererea
Solutia pe scurt: anulează cererea
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 121/2013 01.10.2013

Cu alte cuvinte, acum ca ne-am lamurit cat de neinspirati am fost in alegerea avocatei, ne intrebam daca e totul pierdut sau s-ar merita efortul de a merge in continuare cu acest proces.

Multumim anticipat pentru raspuns!
Nu mai puteți merge în continuare cu același proces. O acțiune în contencios administrativ trebuie promovată în termenele prevăzute în Legea nr. 554/2004, iar dvs. ați ieșit de mult din aceste termene.