Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concurs ocupare functie sefi sectii spitale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concurs ocupare functie sefi sectii spitale

in ce conditii se pot scoate la concurs functiile de sefi de sectie intr-un spital?
In conditile in care acel post este scos la concurs si cu respectarea prevederilor HG 497/2010 privind aprobarea Regulamentului de organizare si desfasurare a concursului si a examenului pentru ocuparea posturilor vacante si temporar vacante, precum si stabilirea criteriilor de evaluare a performantelor profesionale individuale la promovare prin examen a personalului contractual din sistemul sanitar .