Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... bacruta frauduloasa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

bacruta frauduloasa

SC MV se afla in procedura insolventei potrivit legii 85/2006. Trei dintre actionarii sai sunt urmariti penal pentru savarsirea infractiunii de bancruta frauduloasa .
Procedura insolventei se suspenda conform art 19 alin 2 din Codul de Procedura Penala pana la solutionarea actiunii penale pornite impotriva celor 3?
Nu se suspenda, disp.legii 85/2006 fac exceptie de la regula penalul tine in loc civilul