avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Rebuturi!
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Rebuturi!

Am o firma care se ocupa cu vanzarea de chei, ele intra ca si marfa iar o parte sunt vandute in forma bruta si o parte sunt prelucrate.
Cum inregistrez contabil rebuturile in aceasta situatie (cheile sunt gresit facute si atunci sunt declarate rebuturi)

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Asociere firme cu activitate identica gabihob gabihob 2 firme care au ca obiect de activitate vanzarea cu amanuntul a obiectelor sanitare si a altor instalatii similare doresc asocierea prin preluarea de catre una ... (vezi toată discuția)
Facturi pentru doua spatii comerciale gent gent Doresc sa deschid un nou punct de lucru(magazin).Problema mea este ca mai am inca unul si nu stiu cum voi proceda cu actele.Imi trebuie registre,nir,e.t.c. ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara uitata ioana.diana.cristea ioana.diana.cristea Buna ziua. Am o problema urgenta. Am descoperit ca contabila nu a inregistrat o factura din noiembrie 2009 cu o achizitie din Germania. Ce mai pot face eu ... (vezi toată discuția)