Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cont banca in alta tara U.E. utilizat pt PFA in Romania
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cont banca in alta tara U.E. utilizat pt PFA in Romania

Buna seara,

Pot utiliza contul bancar din alta tara U.E. pentru PFA in Romania? Este legal? Pot avea probleme sau dezavantaje?

Va multumesc!
Daca titularul de cont este PFA-ul nu vad o problema.
Nu stiu daca exista o norma BNR in acest sens.
Va multumesc foarte mult pentru raspuns.
Titularul contului sunt eu, ca persoana fizica, nu ca PFA.
Obligatoriu pentru justificarea veniturilor si cheltuielilor este sa aveti contul deschis pe PFA chiar si in Romania.
Nu stiam de treaba asta, bine ca mi-ati spus. Multumesc mult.