Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Bonuri, data emiterii pentru participare la loterie
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Bonuri, data emiterii pentru participare la loterie

Cu ce data se introduc bonurile fiscale(data emiterii bonului febuarie si martie sau numai martie?
Multumesc GG
In OG 10/2015 scrie ca se anunta prin ordin al ministrului de finante:

Art. 4
(1) La extragerile ocazionale participa bonurile fiscale emise in intervalul calendaristic anterior organizarii extragerii, stabilit prin ordin al ministrului finantelor publice.

Pentru prima extragere, care va fi una ocazionala (sarbatorile pascale), nu stiu sa se fi aparut acel ordin de ministru.
Intr-un material informativ al MF de la inceputul lunii februarie scrie ref. la aceasta prima extragere:

Ce bonuri fiscale vor participa?
Inca nu se poate preciza exact deoarece trebuie asteptat ca reglementarile sa fie aprobate si publicate in Monitorul Oficial. Se estimeaza ca vor participa bonurile fiscale emise incepand cu prima parte a lunii februarie (inca nu se poate stabili exact data) si pana pe 28 martie 2015 (inclusiv).

Cititi acest articol, contine multe raspunsuri lamuritoare:
www.avocatnet.ro/content/art...